Środa, 13 Grudnia, 2017 Wydarzenia
Kontakt z nami:
Toggle
kontakt
Ostatnie artykuły:
Toggle
Czwartek, 07 Grudnia, 2017
"Wizyta Świętego Mikołajka w Przedszkolu"

Środa, 06 Grudnia, 2017
"Mikołajkowy turniej tenisa stołowego "

Piątek, 01 Grudnia, 2017
"Dyskoteka andrzejkowa 2017"

Niedziela, 26 Listopada, 2017
"Pluszowe Misie"

Wtorek, 21 Listopada, 2017
"Zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Raciborzu"

Niedziela, 19 Listopada, 2017
"Odzyskanie niepodległości przez Polskę"

Czwartek, 09 Listopada, 2017
"Wycieczka integracyjna do Pszczyny"

Wtorek, 07 Listopada, 2017
"Dzień ziemniaka 2017"

Czwartek, 26 Października, 2017
"Lekcja wychowania fizycznego inna niż zawsze!"

Czwartek, 19 Października, 2017
"Dzień języków 2017"

Niedziela, 15 Października, 2017
"Dzień nauczyciela 2017"

Wtorek, 10 Października, 2017
"Klasa czwarta, piąta i siódma „speakuje” na matematyce"
"Klasa V świętuje Dzień Chłopaka"

Poniedziałek, 09 Października, 2017
"Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach"

Linki:
Toggle
Polub naszą stronę:
Toggle
Wiadomość:
Uaktualniono dział "Samorząd uczniowski" dostępny z menu Szkoły.
Przetłumacz artykuły:

Nowości
Wydrukuj   

Dzisiaj wojnowicki Zespół Szkolno-Przedszkolny odwiedził wyjątkowy gość. Oczekiwaliśmy go od samego rana. Człowiek to niezwykły, pełen dobroci i cierpliwości, o ciekawej historii, ulubieniec dzieci i dorosłych…, O kim mowa?  Oczywiście o świętym Mikołaju!Mikołaj z radością powitał wszystkich zgromadzonych, a następnie upewnił się, że w Wojnowicach są wyjątkowo grzeczne dzieci. Wysłuchawszy piosenek obdarował każdego miłym prezencikiem JWszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii przedszkola.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 07 Grudnia, 2017
Wydrukuj   

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego na stałe zagościł w szkolnym kalendarzu imprez. W tym roku rozegraliśmy mecze w kategoriach klas III-V oraz VII chłopców i dziewczyn.


Poniżej wyniki:

 

CHŁOPCY

Kl. III-V

Kl. VII

     1.   Sebastian Dudacy

   1. Patryk Halfar

     2.   Jakub Cwibel

   2. Filip Myszogląd

     3.   Daniel Gajcy

   3. Tomasz Sałaciak

     4.   Patryk Matuszek

   4. Wojciech Kulig

 

Dziewczyny:

1. Wiktoria Zaczek

2. Magdalena Mika

3. Magdalena Drabik

4. Patrycja Daniszewska.

13 grudnia nasi uczniowie wezmą udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w Krzanowicach. Na pewno będziemy trzymać kciuki J Powodzenia!Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Środa, 06 Grudnia, 2017
Wydrukuj   

29 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz ze Świetlicą Opiekuńczo-Terapeutyczną zorganizował dyskotekę andrzejkową! Podczas imprezowego popołudnia każdy mógł poznać swoją przyszłość. W specjalnie przygotowanym gabinecie Wróżbita oraz Wróżki przepowiadały przyszłość swoim gościom przy użyciu wosku, magicznych ciasteczek, kostek i liczb. Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy zabawy  poznawali swoje przyszłe życie, zawód, imię sympatii, miejsce zamieszkania i wiele innych ciekawostek. Wiemy, która z dziewczyn pierwsza wyjdzie za mąż. Oprawę muzyczną przygotował Patryk. Była muzyka disco, pop, dance, starsze i nowsze przeboje przy których wszyscy dobrze się bawili. Królem i Królową tańca zostali Daniel i Emilia.


Wszyscy zmęczeni ale jakże zadowoleni, radośni i pełni optymizmu przed przepowiedzianą przyszłością zakończyliśmy ponad trzygodzinną imprezę. Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy, SU
Opublikowano: Piątek, 01 Grudnia, 2017
Wydrukuj   

23 listopada swoje święto w naszej szkole odchodziły Pluszowe Misie. Samorząd Uczniowski wraz ze szkolną biblioteką i panią Alicją Szafarczyk przygotował sporo atrakcji. Tego dnia uczniowie mogli przynieść swoje ulubione pluszaki do szkoły.  Wszyscy zgromadzili się w jednej sali by posłuchać historii o Misiu…


 Czy wiecie skąd się wywodzi Pluszowy Miś? Przewodnicząca SU Magdalena Drabik przygotowała prezentację multimedialną, która przybliżyła nam historię pluszowego misia. Teraz już każdy wie, że pierwszy pluszowy miś „Teddy’s Bear” związany jest z Theodorem Roosveltem, który w czasie polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Magda przedstawiła nam bajkowe znane i nieznane misie tj. Coralgol, Uszatek, Kubuś Puchatek, Baloo. Kolejnym punktem spotkania było czytanie opowiadania o misiu przez Emilię i Dominikę. Podsumowując tą część lekcji wszyscy wspólnie ustaliliśmy cel bajek. Wiemy już, że bajki mają za zadanie moralizować czytelnika, sprawiać radość i pokazywać, czym jest dobro, a czym zło. Kolejnym etapem naszej zabawy był quiz wiedzy o Misiach i wspólne kolorowanie J Dzieci, nauczyciele i misie dobrze się bawiły i to jest najważniejsze!Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Niedziela, 26 Listopada, 2017
Wydrukuj   

W dniach 16-17 listopada Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojnowicach kolejny raz przeprowadził zbiórkę karmy oraz innych produktów niezbędnych naszym czworonożnym przyjaciołom ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. Uczniowie wraz z rodzicami oraz pracownicy szkoły wzięli sobie do serca nasz apel i mocno zaangażowali się w zbiórkę. Ilość zebranych darów była ogromna, a wśród nich znalazło się mnóstwo karmy, przekąsek, ciepłych kocyków... Cieszymy się, że dzięki naszej inicjatywie mogliśmy wspomóc bezdomne i bezbronne zwierzaki, które bez życzliwości i wielkiej pomocy człowieka nie miały by szansy samodzielnie przetrwać dnia. Pamiętajmy, że pies, kot czy inne zwierzę to nie chwilowa zabawka, więc dbajmy o naszych domowych pupili i bądźmy za nie odpowiedzialni.

Uroczystą akademię przygotowała pani Urszula Buczek, pani Róża Buchcik oraz pani Alicja Szafarczyk.


 

 

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Wtorek, 21 Listopada, 2017
Wydrukuj   

„O ileż mąk, ileż cierpienia,
O ileż krwi, wylanych łez,
Pomimo to nie ma zwątpienia,
Dodawał sił wędrówki kres” 

Odzyskanie niepodległości przez Polskę to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po rozbiorach, których dokonała Austria, Rosja oraz Prusy, po ponad 120 latach życia pod zaborami, życia w niewoli, w czasach licznych wojen i walk powstańczych Polacy odzyskują upragnioną wolność. Dziś jako patrioci, radośnie świętujemy i wspominamy tych którzy przyczynili się do wielkich zmian w kraju. W murach naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu historycznemu wydarzeniu. Klasa VII zaprezentowała scenkę związaną z postacią Józefa Piłsudzkiego, natomiast młodsi uczniowie przypomnieli nam, czym były zabory. Uwieńczeniem apelu było wysłuchanie oraz wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich.

 

Mówili, żeśmy stumanieni
Nie wierząc w to, że chcieć to móc!
Lecz trwaliśmy osamotnieni
A z nami był nasz drogi wódz!”


T. Biernacki, A.T. Hałaciński

 

Uroczystą akademię przygotowała pani Urszula Buczek oraz pani Róża Buchcik.Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Niedziela, 19 Listopada, 2017
Wydrukuj   

27 października 2017 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach i Szkoły Podstawowej w Krzanowicach uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Pszczyny.
Celem wycieczki była korelacja przedmiotowa z plastyki, języka polskiego, historii, przyrody i języka niemieckiego poprzez poznanie zamku pszczyńskiego, skansenu i hodowli żubra.

Na uczniach ogromne wrażenie zrobiło muzeum, w którym zachowało się około 80% oryginalnego wyposażenia wnętrz z przełomu wieków XIX/XX. Zamek w Pszczynie należy do tych nielicznych muzeów tego typu w naszej części Europy, które zachowały historyczne, bogate wyposażenie. Rekonstrukcja wnętrz Muzeum została nagrodzona w konkursie 1995 r. przez organizację Europa Nostra z siedzibą w Hadze, zajmującą się ochroną europejskiego dziedzictwa kulturowego i środowiska naturalnego, dyplomem honorowym „Za pieczołowite odtworzenie wnętrz zamku z ich wyposażeniem, oparte na wnikliwych historycznych badaniach, które przywróciły blask początku XX wieku”.
Następnie uczniowie poznali hodowlę żubrów, udostępnioną zwiedzającym od 2008 roku, m.in. za pomocą filmu 3D. Mogli osobiście obserwować zwierzęta i wziąć udział w karmieniu żubrów.
Hodowla położona jest na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, w części zwanej „Park Zwierzyniec”. W skład hodowli wchodzą dwie zagrody o łącznej powierzchni ok. 10 ha wraz z infrastrukturą, m.in. paśnikami. Zwierzęta można oglądać z pomostu widokowego.

Następnie uczniowie zwiedzili Skansen – Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, który również jest położony wśród drzew Zabytkowego Parku Dworskiego. Niewielkie muzeum na wolnym powietrzu, liczy czternaście obiektów budownictwa drewnianego ziemi pszczyńskiej, pochodzących głównie z XIX wieku.
Na teren skansenu uczniowie weszli przez wiatę bramną z XIX wieku, która pochodzi sprzed drewnianego kościółka z Golasowic, który spłonął doszczętnie w 1973 roku. Z pożaru ocalała jedynie wiata i parkan, które zostały przeniesione do skansenu. W jednym z zakątków można było zobaczyć pasiekę, w której nadal pszczoły robią miód. Ciekawostką były również stare narzędzia, maszyny rolnicze, powozy oraz rzeźby ogrodowe.

Wycieczka była bardzo udana.

Opiekę na uczniami sprawowały: Aleksandra Osadnik, Marcela Szymańska, Bożena Kreis, Anida Kaczmar, Dominika Urbas.


Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.

 
Autor: Aleksandra Osadnik
Opublikowano: Czwartek, 09 Listopada, 2017
Wydrukuj   

Wykopki i żniwa kojarzą się nam z nadchodzącą jesienią. Mimo, że jesień już za pasem, a sporo czasu minęło od dożynek, dziś, właśnie dziś w naszej szkole swoje święto obchodził ZIEMNIAK zwany KARTOFLEM.
Ziemniaczanych atrakcji końca nie było. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali stanowiska z konkursami tj. „Wyłów ziemniaka”, „Zgadnij! Co to za warzywo”, „Najdłuższa obierka” oraz wyścig z ziemniakiem na łyżce. Najmłodsze dzieci wraz z rodzicami wykonywali ziemniaczane pieczątki. Największą atrakcją były stroje ziemniaków oraz fotografowanie z wykorzystaniem fotoramek. Zespół Świetlic Opiekuńczo-Terapeutycznych pod kierownictwem pani Danuty Adamczyk zaprosił na poczęstunek z KARTOFLEM w roli głównej J. Wszyscy dobrze się bawili nucąc ziemniaczaną piosenkę!

 

Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Wtorek, 07 Listopada, 2017
Wydrukuj   

Lekcja wychowania fizycznego inna niż zawsze! Uczniowie klasy V i VI wraz z paniami Beatą i Martą w miniony piątek wybrali się do Raciborza. Celem naszej wycieczki była wizyta na miejskim basenie. Do dyspozycji uczniów było mnóstwo atrakcji m.in. tor przeszkód, zjeżdżalnie, piłka wodna czy rwąca rzeka. Spędziliśmy czas w wodnej i sportowej atmosferze i na pewno jeszcze zawitamy do naszego aquaparku!

 

 
Autor: Marta Myśliwy
Opublikowano: Czwartek, 26 Października, 2017
Wydrukuj   

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. W tym roku nauczycielki uczące w naszej szkole języka niemieckiego i angielskiego przygotowały dla uczniów coś nowego, wyjątkowego.

Uczniowie każdej klasy musieli zmierzyć się z zadaniami ukrytymi w wyznaczonych miejscach naszej wsi. Wraz z wychowawcami zdobywali poszczególne bazy za pomocą mapy, odpowiadając na pytania ukryte w specjalnych pudełkach. Po znalezieniu wszystkich 5 wracali do szkoły i otrzymywali części układanki za każde dobrze rozwiązane zadanie.  Z puzzli powstał duży napis: DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH. Uczniowie poznali lub przypomnieli sobie w ten sposób ciekawe miejsca lub zabytki Anglii i krajów niemieckojęzycznych.Wszystkie zdjęcia można znaleźć - w galerii szkoły.
 
Autor: Barbara Sawina
Opublikowano: Czwartek, 19 Października, 2017
Następna strona >>